Güncel Haberler Haberleri
Geri Dön
BLOKCHAIN  (Blok Zinciri)  TEKNOLOJİSİ
BLOKCHAIN (Blok Zinciri) TEKNOLOJİSİ

Blockchain teknolojisi, birden fazla tarafça erişilebilen bir tedarik zincirinde gerçeğin bir versiyonunu yaratan dinamik, web tabanlı kayıt listeleri veya bloklar oluşturur. Bu bloklar, güvenlik, kimlik doğrulama ve işlemlerin bütünlüğünü sağlayan şifreleme kullanılarak bağlanır ve güvence altına alınır. Yem ve gıda üretimindeki uygulamalarının ötesinde belirgin yararları ile blockchain tüketiciye yönelik tedarik zinciri şeffaflığı sağlama potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, kandırmacalara rağmen, blockchain gelişmeleri, sistemler ve uygulamalar ile tarif edilmemiş - ve karmaşık - bir ağ teknolojisi sınırı olmaya devam ediyor.
Eklenme Tarihi: 07-01-2020

HUVEPHARMA®’NIN PESHTERA’DAKİ YENİ FERMANTASYON TESİSİ FAALİYETE BAŞLADI
HUVEPHARMA®’NIN PESHTERA’DAKİ YENİ FERMANTASYON TESİSİ FAALİYETE BAŞLADI

Resmi açılış törenine Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Çevre Bakanı Neno Dimov gibi devlet temsilcilerinin de katıldığı yeni tesis, her biri 160m3’lük 21 fermentör ve 7 adet 20m3 kültür ve ara fermantasyon ünitesi de dahil olmak üzere toplam 3500m3 fermantasyon kapasitesine sahip.
Eklenme Tarihi: 07-01-2020

KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ, PROTEİN PAZARINA HAKİM OLMAYA HAZIR
KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ, PROTEİN PAZARINA HAKİM OLMAYA HAZIR

“Piliç eti 2020 yılına kadar şu an 1 numaralı protein kaynağı olan domuz etinin yerini alacaktır. Çok uzak olmayan bir gelecekte balık yetiştiriciliğinin piliç eti üretimini geçmesi öngörülüyor”.
Eklenme Tarihi: 07-01-2020

BIOMIN,  ANTİMİKROBİYAL DİRENÇLE  MÜCADELEYİ TAAHHÜT EDİYOR
BIOMIN, ANTİMİKROBİYAL DİRENÇLE MÜCADELEYİ TAAHHÜT EDİYOR

Biyoteknoloji şirketi BIOMIN, hayvancılık sektöründe antimikrobiyal dirençle (AMR) mücadele çabalarını açıkladı.
Eklenme Tarihi: 07-01-2020

GENÇ NESİLLER İÇİN KANATLI PAZARI TRENDLERİ
GENÇ NESİLLER İÇİN KANATLI PAZARI TRENDLERİ

Tüketicilerin gıda alımlarıyla ilgili karar mekanizmaları hızla değişiyor ve bu değişikliklere müdahale tavuk ve  yumurta üreticileri buna göre davranmayarak kendilerini tehlike altında tutuyorlar.
Eklenme Tarihi: 07-01-2020

COWSİGNALS MASTER EĞİTMENİ JOEP DRİESSEN: “ÖNCELİKLE ÇİFTÇİLERİN  VE DANIŞMANLARIN GÖZLERİNİ  EĞİTMEMİZ GEREKİR”
COWSİGNALS MASTER EĞİTMENİ JOEP DRİESSEN: “ÖNCELİKLE ÇİFTÇİLERİN VE DANIŞMANLARIN GÖZLERİNİ EĞİTMEMİZ GEREKİR”

Joep Driessen kimdir? 14 yaşında koyun kırpmaya başladı, daha sonra veteriner fakültesine gitti. Kayak öğretmenliği yaptı. Kanada, ABD ve diğer Avrupa ülkelerinde tarımsal turlar düzenledi. Bu turlarda çiftçilere çevirmenlik yaparken çiftçilerin problemlerini anlamaya başladı ve CowSignals’ın temelleri kafasında oluşmaya başladı. Süt çiftliklerinde çalışıp bir çok hastalığın tedavisini yaparken, bu hastalıkların çıkmadan önce nasıl önlemler alması gerektiğini fark etti. Bir dönem hayvan ihracatçıları için çalışarak Suudi Arabistan’da bulundu. İlk CowSignals çalışmasını 1999’da yaptı. 2003 yılında ise ilk CowSignals kitabı yayımlandı. Şu anda 70 ülkede 500 eğitici ile hizmet veriyor. Son 5 yılda da video üzerinden online eğitim başlamış bulunuyor.
Eklenme Tarihi: 06-01-2020

Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için