TVHB MERKEZ KONSEYİ VETERİNER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BURS KAMPANYASI BAŞLATIYOR

Geri Dön
TVHB MERKEZ KONSEYİ VETERİNER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BURS KAMPANYASI BAŞLATIYOR

 Bir üniversite öğrencisinin açlık nedeniyle intihar etmesi, kamuoyunda büyük üzüntü yaratmıştı. Bu hassasiyet , bir çok kurumun öğrencilere yönelik sosyal medyada bedelsiz yemek servisi başlatacaklarını da duyurmaları da ayrıca sevndiici bulunmuştu. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyide bu konuda bir bildiri yayınlıyarak, ihtiyaç sahib olan veteriner fakültesi öğrencierine yönelik düzenli ve kapsamlı bir burs verilmesi konusunda kapsamlı bir çalışma başlattıklarını duyurdu. Konseyin açıklaması şu şekilde oldu:    

Kamuoyunda yer alan bir öğrenci kardeşimizin açlık nedeni ile intihara sürüklenmiş olması ile ilgili haberi üzüntü ile takip etmekteyiz.
Bu durumla ilgili olarak Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) tarafından 6343 sayılı meslek yasamızın 15. maddesinin ‘g’ ve ‘h’ fıkralarının bize verdiği yetki kapsamında ihtiyaç sahibi olan veteriner fakültesi öğrencilerine yönelik maddi imkanlar çerçevesinde burs vb. yardımlarımız uzun yıllardır devam etmektedir.
Bu olay vesilesiyle kamuoyumuzda oluşan hassasiyette dikkate alınarak tüm yardımların bir arada toplanarak ihtiyaç sahibi olan veteriner fakültesi öğrencilerine yönelik düzenli ve kapsamlı bir burs verilmesi kampanyası ile ilgili yasal ve teknik alt yapı çalışması içerisindeyiz.


Söz konusu çalışma en kısa sürede sonuçlandırılarak İl/Bölge Veteriner Hekimleri Odalarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Dergiyi Görmek İçin Tıkla
Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için