KHVHD ANADOLU’YA AÇILIYOR

Geri Dön
KHVHD ANADOLU’YA AÇILIYOR

Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği (KHVHD), kurulduğu günden bugüne hayvan refahının artırılması, veterinerlik tıbbının yenilikçi ve veriye dayalı bilgilerle gelişimi ve veteriner hekimlerin geleceği şekillendirecek bir topluluk olması için çalışmalar yürütüyor. Dernek bu kapsamda hayata geçirdiği kongre ve eğitim programları ile üyelerine, kedi ve köpek hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik bilgilerini güncelleme olanağı sunarken veteriner hekimlerin bir araya gelerek yarattığı sinerji ile de hayvan refahının artırılması adına öncü çalışmalara imza atıyor.

 

Kedi ve köpek hastalıklarında tanıdan tedaviye pek çok alanda bilgi paylaşımının gerçekleştirileceği 1. Anadolum Sempozyumu 9-10 Eylül 2022 tarihlerinde, Petline ana sponsorluğunda, Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Dernek, sempozyumda teşhis, tedavi ve uygulama yönetimi stratejilerine yönelik en son yaklaşımları veteriner hekimler ile paylaşmayı hedefliyor.

 

Konu hakkında görüştüğümüz Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği (KHVHD) Başkanı Veteriner Hekim Erkut Gören, veteriner hekimlik mesleğinin ilerlemesi ve hayvanların sağlık ve refahının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu tarz organizasyonları çok önemsediklerinin altını çiziyor. Veteriner Hekim Erkut Gören, “Dernek olarak en büyük önceliklerimizden bir tanesi meslektaşlarımızın bilgi birikimini artırarak sürekli gelişim odağında literatürdeki gelişmeleri yakından takip etmek. Bu sebeple dernek olarak biz de eğitim faaliyetlerimize ve konusunun uzmanı değerli hocalarımızı meslektaşlarımız ile bir araya getirmeye ayrı bir önem veriyoruz. Sempozyum, veteriner hekimlerin temel ve uygulamalı çalışmaları nasıl ilerlettiklerini anlatmalarına ve bu konuda tedaviye yönelik bilgi paylaşmalarına olanak sağlayacak. Bu eğitimler ile onlara sağladığımız bilgi birikimi, hayvanların gelecekteki sağlığına önemli bir yatırımı temsil ediyor. Gaziantep’te yapacağımız bu etkinlik de Anadolu’nun faklı yerlerinde yapacağımız bir seri toplantının ilki olma niteliği taşıyor. İstanbul dışındaki hekimlerimizin bu tarz organizasyonlara erişimi ne yazık ki daha kısıtlı oluyor. O yüzden Anadolu’da yapacağımız eğitim organizasyonları bizim için çok daha değerli,” dedi.


 Sempozyum Programı

·       Prof. Dr. Mustafa Arıcan 

       1-Oturum: Röntgenin İdeal Çekim Tekniklerinin Sırrı

       2-Oturum: Radyolojik Film Yorumlamanın Püf Noktaları Neler?

·       Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ

      1 ve 2-Oturum: Sayılar Bize Ne Söylüyor… Hemogram ve Biyokimya Panelini Birlikte Değerlendirelim

       Dr. Ateş Barut

       1 ve 2-Oturum: 20 Temel Cerrahi Protokolde Ben Ne Yapıyorum?

        Prof. Dr. Duygu Dalğın

1-Oturum: Böbrek Yetmezliği ve Diabetde Tanı ve Tedavi Protokolleri

2- Oturum: Gatrointestinal Hastalıklarda Tanı ve Tedavi Protokolleri, Probiyotikler 

·         Prof. Dr. Murat Şaroğlu

1-Oturum: Kedilerde Neonatal Keratokonjunktivitis ve Komplikasyonları

2-Oturum: Neonatal Keratokonjunktivitis ve Komplikasyonlarının Medikal ve Operatif Sağaltım Seçenekleri

·         Prof. Dr. Bülent Ulutaş

1-Oturum: Malassezia Dermatitin Perde Arkası

2- Oturum: Dermatofitozda Tedavi Yaklaşımı

Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için