ELANCO, SAĞLIKLI HAYVANLARIN GÜCÜNÜ MERKEZE ALAN MÜŞTERİ DESTEĞİ TAAHHÜDÜ İLE HALKA ARZ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

Geri Dön
ELANCO, SAĞLIKLI HAYVANLARIN GÜCÜNÜ MERKEZE ALAN MÜŞTERİ DESTEĞİ TAAHHÜDÜ İLE HALKA ARZ YILDÖNÜMÜNÜ  KUTLUYOR

Elanco Hayvan Sağlığı (NYSE: ELAN) 20 Eylül 2018’de halka arzının ve halka açık bağımsız bir şirket haline gelmesinin birinci yıl dönümünü kutladı. Geçtiğimiz yıl Elanco, üreticilere, Veteriner Hekimlere ve evcil hayvan sahiplerine ürün yelpazesini genişleterek yeni çözümler sunmak amacıyla tasarlanan yenilik, ürün çeşitliliği ve verimlilik (IPP) stratejisini geliştirmişti.
Elanco’nun Başkanı ve CEO’su Jeff Simmons şunları söyledi: “Elanco’nun bağımsız bir hayvan sağlığı şirketi olarak ilk yıl dönümünü kutlarken, halka arz sırasında müşterilerimize verdiğimiz taahhütleri yerine getiriyoruz. Bu iş alanında geçirdiğim 30 yıl boyunca, hayvan sağlığı ve tarım hiç bugünkü kadar öne çıkmamıştı, müşterilerimizde ve toplumda büyük bir etki yaratmak için hiç bu kadar fırsat elde etmemiştik.”
Kendini hayvan sağlığına adamış bir şirket olarak Elanco, müşteri odaklılığı ve desteğini iki şekilde güçlendirdi. Bunlardan biri, müşterilerin zorlukları aşmalarını sağlayan yeni teknolojiler ve ürün çeşitliliği sunmak, diğeri ise toplumda, sağlıklı hayvanların insan sağlığı ve dünyamız üzerindeki kritik rolü hakkında iletişimi güçlendirmek.
Geçtiğimiz yıl şirket, aşı, enzimler ve evcil hayvan onkolojisi alanındaki ürün yelpazesine yenilikler kattı. Buna ek olarak, Elanco’nun kısa bir süre önce açıkladığı gibi Bayer AG’nin hayvan sağlığı şirketinin satın alma duyurusu, şirketin yenilik, ürün çeşitliliği ve verimlilik stratejisini güçlendirdi ve hızlandırdı. Elanco’nun hız, çeviklik ve yatırımlarını tahsis etme kabiliyetine odaklanması, müşterilerin en büyük zorluklarla mücadele etmelerine yardımcı oldu.
Elanco hayvanların, insanların ve dünyamızın sağlığını geliştirmek ve şirketin “Yaşamı Zenginleştiren Çiftlik ve Evcil Hayvanları” vizyonunu gerçekleştirmek için kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesi doğrultusunda Elanco’s Healthy PurposeTM (Sağlık için Elanco) programını başlattı. Bu program, sağlıklı hayvanların gıda güvenliği, beslenme, insan sağlığı, refahı ve çevresel sürdürülebilirlik gibi dünyanın en önemli sorunlarından bazılarını çözmede kilit rol oynadığına yönelik şirket görüşünü vurguluyor.
Elanco’nun bu sorunları ele alma taahhüdünün temel bir parçası olarak şirket, sağlıklı hayvanların gücünü yeniden keşfetme çağrısı yaptı. Bu çaba, gıda güvenliği ve beslenme, insanın duygusal ve fiziksel refahı ve dünyamızın sürdürülebilirliği hakkında kritik konularda hayvanların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardım etmenin önemini ortaya koymak ve ön plana çıkarmak için tasarlanmıştır.
Simmons son olarak şunları ekledi: “Şirketimiz toplumun aradığı, en büyük farkı yaratacak değişkenin hayvanlar olduğu inancını temel alıyor. Birbiriyle bağlantılı gibi görünmeyen sorunlara yönelik çözümler bulacağımıza inanıyoruz. Kedilerden ineklere kadar daha sağlıklı hayvanlar zihinsel sağlığımız, fiziksel sağlığımız ve dünyamızın sağlığı için çok önemli. Sağlıklı bir yaşam tarzı için evcil hayvanların ve proteinin faydalarını yeniden keşfetme ve bunlardan yararlanma zamanı geldi.”

Dergiyi Görmek İçin Tıkla
Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için