HUVEPHARMA®’NIN PESHTERA’DAKİ YENİ FERMANTASYON TESİSİ FAALİYETE BAŞLADI

Geri Dön
HUVEPHARMA®’NIN PESHTERA’DAKİ YENİ FERMANTASYON TESİSİ FAALİYETE BAŞLADI

Global hayvan sağlığı şirketleri arasında hızla yükselen satış grafiği ile dikkatleri çeken Huvepharma®’nın Bulgaristan Peshtera’daki yeni tesisleri üretime başladı. 2 yıldan daha az sürede tamamlanan 150 milyon €’luk yeni yatırım aynı zamanda 200 kişiye istihdam sağlayacak.
Resmi açılış törenine Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Çevre Bakanı Neno Dimov gibi devlet temsilcilerinin de katıldığı yeni tesis, her biri 160m3’lük 21 fermentör ve 7 adet 20m3 kültür ve ara fermantasyon ünitesi de dahil olmak üzere toplam 3500m3 fermantasyon kapasitesine sahip.
Huvepharma® bu kapasite artışı ile mevcut ürün portföyünün tamamını tek bir yerde fermente etme esnekliğine sahip olacak ve gelecekte mevcut ürün portföyüne yeni ürünler ekleyecek.
Yeni tesisler aynı zamanda aşağıdaki olanaklara da sahip:
 •  İşleme, kurutma ve ürün formülasyonu için laboratuvarlar
   Modern depo tesisleri
   Yüksek gerilim trafo merkezi ve ilgili gerilim düşürme tesislerini içeren eksiksiz bir elektrik santrali
   Buhar ve basınçlı hava üretimi
   Proses ve soğutma suyu üretimi ve temini
   Su ve egzoz havası arıtma tesisleri
   Yeraltı ve yüzey altyapısı
En yeni üretim ekipmanlarından faydalanan son teknoloji üretim tesisi, yüksek kaliteli, uluslararası bilinirliğe sahip Huvepharma® markasının ürün portföyünü üretmek için yalnızca en iyi uygulamaları ve teknikleri bünyesinde barındıracak.
Yeni tesiste, üretim sürecinin ana kısmı, Huvepharma® fabrikalarında 15 yıldan fazla süredir otomasyon sağlayan Emerson sistemleri kullanılarak otomatikleştiriliyor. Fabrikanın diğer ekipman ve sistemleri Siemens, Schneider, Cameron USA ve SPX US gibi şirketlerden tarafından kuruldu. Fermentörler ise iki Bulgar firması tarafından üretildi.
Yeni tesisin tamamlanması, aynı zamanda Peshtera’da 200 kişi için istihdam anlamına geliyor. Huvepharma®, yeni tesisinde görev almak üzere mühendislik, biyoloji ve biyokimya alanlarında yüksek nitelikli uzmanlar işe aldı.
Yeni tesisin açılışı ile ilgili açıklama yapan Huvepharma® Başkan Yardımcısı Eddy Piron düşüncelerini şu şekilde dile getirdi “Peshtera’daki yeni tesisimizle birlikte artan üretim kapasitemiz, koksidiyostatlar, antibiyotikler, enzimler, probiyotikler ve insan sağlığı API’leri (İlaç Aktif Maddeleri) de dahil olmak üzere fermantasyonla üretilen ürünler alanındaki pazar payımızı genişletmek için iddialı ve sürekli büyüme planlarımızı karşılıyor”. Piron, dünyadaki diğer üretim yapan ülkelerden gelen şiddetli rekabete rağmen 150 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını belirterek “Bulgaristan, AB 28’in bir üyesi ve tüm tesislerimiz Avrupa otoriteleri tarafından onaylandı. Avrupa GMP (İyi Üretim Uygulaması) yönergeleri altında çalışıyoruz ve FDA (Gıda ve İlaç İdaresi) onayına sahibiz. Bu da bizi çekici, uluslararası düzeyde rekabetçi bir üretim ortağı yapıyor” dedi. Huvepharma® Başkan Yardımcısı son olarak yeni tesisi açmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Dünya standartlarındaki ürün yelpazemizi sürekli genişleyen uluslararası müşteri tabanımızla buluşturmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.
Daha fazla bilgi için www.huvepharma.com


Dergiyi Görmek İçin Tıkla
Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için