BIOMIN, ANTİMİKROBİYAL DİRENÇLE MÜCADELEYİ TAAHHÜT EDİYOR

Geri Dön
BIOMIN,  ANTİMİKROBİYAL DİRENÇLE  MÜCADELEYİ TAAHHÜT EDİYOR

Biomin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yönetilen ve antimikrobiyal direnişe karşı ilerleme kaydetmeleri için dünya çapındaki hükümetler, özel sektörler ve sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen çok paydaşlı bir girişim olan AMR Challenge’a ortak bir taahhütte bulundu.
Biomin, “tarım sektöründe küresel olarak tıbbi anlamda gerekli olmayan antibiyotik yem çözeltilerinin kullanımının azaltılmasının yaygınlaşmasını” taahhüt eder. Bu, öncelikle firmanın mikotoksin risk yönetimi, bağırsak performansı ve hayvan beslenmesini kapsayan biyoteknolojik bazlı çözümlerin daha fazla benimsenmesiyle gerçekleştirilecektir.
Biomin Genel Müdürü ve Erber Grubu İcra Kurulu Başkanı Dr. Jan Vanbrabant, “Antibiyotiklerin tıbbi değerini korumak için daha az kullanmamız gerekiyor. Bu, büyümeyi teşvik etmek ve sağlıklı hayvanları elde etmek için alternatiflerin kullanılması anlamına geliyor” şeklinde açıkladı.
“Müşterilerimiz için yüksek yatırım getirisi gibi avantajlar sağlayan, etkili, kullanımı kolay çözümler sunmak için benzersiz teknolojiler kullanıyoruz” diye ekledi.
Sürdürülebilirlik Öncüsü
Dr Jan Vanbrabant; “Biomin 1983’ten bu yana, yem ve hayvancılık endüstrisine antibiyotiksiz yenilikçi çözümlerle destek vermeye kendini adamıştır” dedi.
Biomin’in AMR Challenge’a olan taahhüdü, firmanın sürdürülebilir tarıma destek verme hedefiyle örtüşmektedir; bu da, antibiyotiklerin sorumlu bir şekilde kullanılmasını, artan kâr ve üretkenliği, uygun gıda üretimini, istihdam yaratmayı, çiftlik hayvanlarının çevresel ayak izlerini azaltmayı ve sağlık ve rerahlarını sağlamayı gerektirir.
Bilim odaklılık
Şirket, taahhüdünün bir parçası olarak “hayvancılık ve su ürünleri endüstrisinin sürdürülebilirliğini daha da arttırmayı ve çiftliklerde antibiyotik direnç oranlarını sınırlandırmayı veya azaltmayı” amaçlayan Biomin Araştırma Merkezi tarafından yürütülen araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dikkat çekti.
Hayvancılıkta Yenilikçi Bağırsak Sağlığı için çalışan Christian Doppler Laboratuvarı’nın açılmasını ve Yem/Gıda Kalitesi, Güvenlik ve Yenilikçilik (FFOQSI) projesini de içine alan Biomin’in bir dizi girişiminin hepsi özellikle hayvan bağırsak sağlığının iyileştirilmesi ve antibiyotik direnci ile mücadeleyi hedeflemektedir.
Biomin, bu faaliyetleri “ticari paydaşları için teknik danışmanlık ile birlikte bilgi paylaşımı yoluyla” desteklemeyi vaat ediyor.
Biomin son yıllarda özellikle sektörel, akademik ve kurum içi uzmanların yer aldığı antibiyotik içermeyen besleme programlarına odaklanan özel etkinlikler düzenledi.
Şirket, aynı zamanda Dünya Beslenme Forumu’nu da kapsayan dünya çapında pek çok bilimsel ve sektörel konferans ve sempozyuma konsantre olmuştur.

Dergiyi Görmek İçin Tıkla
Haber ve dergilerin içeriklerini görebilmek için